«Вилка цін» на вироби з тонколистового металу-в першу чергу металеві паркани і огорожі – сьогодні досить широка. Пов’язано це з тим, що на ринку України сьогодні представлені, по суті, дві великі групи компаній – великі і середні постачальники з власними виробництвами і дрібні гаражні виробництва. Друга група часто пропонує вироби за цінами, які значно нижчі за середньоринкові. Але, незважаючи на відверто демпінгову цінову політику, попит на таку продукцію залишається на низькому рівні.
Варто розібратися, чому так – і чи слід купувати продукцію з «дешевою» частини ринку.
Виготовлення продукції з листового металу – будь-якої, хоча тут ми будемо розглядати в першу чергу металеві паркани – являє собою складний процес, в якому задіяні десятки (іноді сотні) людей.
При цьому на собівартість продукції впливають:
Зверніть увагу! Робота на сучасному високоточному обладнанні вимагає високої кваліфікації майстрів. А це означає, що виробництво виробів здійснюється професіоналами – тільки так можна домогтися потрібного рівня якості.
Крім того, на ціну продукції великих компаній також впливають:
Витрати на багаторівневий контроль якості.
Витрати на організацію зручної для споживача (це важливо!) системи продажу і доставки.
Витрати на виробництво нестандартних моделей.
У сухому залишку можна прийти до наступного: ціна може бути досить високою, але покупець:
- завжди знає, за що саме він платить
- в першу чергу платить за якість і довговічність
Способи «економії» при гаражному виробництві
Невеликі компанії, які «штампують» профіль і інші вироби в гаражі, прагнуть мінімізувати свої витрати, тому що можливостей для автоматизації виробництва і здешевлення за рахунок масового випуску у них немає. І першою «під ніж» йде якість продукції – дуже рідко такі компанії переймаються тим, як буде служити виріб через півроку-рік-два роки після продажу.
Основні статті економії:
Контроль якості зазвичай полягає в огляді готової деталі і вирішенні питання: чи достатньо вона рівна, щоб замовник при покупці не помітив дефектів? Як правило, функція ОТК перекладається на покупця, причому не факт, що браковані вироби утилізуються – часто їх пробують продати менш уважним покупцям.
Зверніть увагу! Інформація про таке ставлення гаражних компаній до виробництва поступово стає надбанням громадськості, тому такі організації часто «мімікрують» під дилерів великих заводів або під самі заводи. Тому потрібно уважно вивчати не тільки сайт або сторінку в соціальних мережах, але і інші документи: дуже часто «великий виробник» не має власних виробничих потужностей і є в кращому випадку ФОПом, який збирає замовлення в орендованому ангарі.
Вибір – завжди за покупцем
Проблема демпінгу з боку таких компаній посилюється в першу чергу тим, що вони підривають репутацію ринку в цілому. Людина, одного разу придбавши дешевий металевий паркан і побачивши іржу на металі вже через два місяці після монтажу, другий раз не купить таку конструкцію – і зовсім даремно, тому що якісні вироби десятиліттями стоять без ознак корозії навіть в складному приморському кліматі.
Тому і завод «Мехбуд», і інші компанії на ринку приділяють таку пильну увагу інформуванню потенційних покупців про матеріали і технології, які використовуються. Чим більше актуальної інформації ви вивчите, тим нижча ймовірність, що вас вийде обдурити «низькою» ціною, за якою ховається в першу чергу економія на якості.
Вибір – завжди за покупцем, і, якщо вірити аналізу ринку, то в останні роки покупці все частіше вибирають саме якісні довговічні вироби від перевірених виробників.